התקשרו עכשיו: 03-3034518
| David@balu-dogs.co.il

נשכנות גורים זאת אחת הבעיות הנפוצות של בעלי גורים.

חייבים לזכור שזוהי התנהגות טבעית והכרחית להתפתחות תקינה של הגור, ושתפקידנו ללמד את הגור מה מותר ומה אסור לנשוך.
ישנן כמה סיבות אפשריות לנשכנות גורים, חשוב ללמוד להבין מה הסיבה שהגור נושך בשביל לתת לו את המענה המתאים.

• הכרת העולם - באופן טבעי הגור משתמש בפה ובשיניים בשביל לחקור את הסביבה, להכיר מרקמים שונים, לתקשר, וללמוד לווסת את עוצמת הנשיכה. (ממש כמו תינוק שכל דבר מכניס לפה)

• כאבי שיניים - בגילאי 3-7 חודשים בערך, שיני החלב מתחלפות לשיניים קבועות, החלפת השיניים גורמות לכאבים בפה ובחניכיים, וזה יוצר צורך טבעי לנשוך דברים שונים בשביל להקל על הכאב, לכן חובה לספק לגור צעצועים לתעסוקה עצמית במרקמים שונים/ עצמות לעיסה/ ירקות קפואים.

לאתר (12)

• משחק - חלק מצורת המשחק של הגור זה נשיכות, כלבים אוהבים לנשוך מה שזז ומשמיע קולות מאחר וזה מעורר את יצר הצייד שלהם, זאת הסיבה שגורים מעדיפים לנשוך ידיים, רגליים, ילדים קטנים וכדו'- תפקידנו ללמד את הגור שלא משתלם לנשוך אותנו, ע"י זה שנקפיא את הייד ונתעלם/נקום ונלך ברגע שהוא נושך אותנו, ובמקביל נלמד אותו שיותר משתלם וכיף לנשוך צעצועים תוך כדי משחק משותף, ע"י הנעת הצעצוע באופן שידמה טרף, וכמובן שנשבח אותו בטון שמח כל פעם שנושך/משחק עם הצעצוע, אם נהיה עקביים מהר מאוד הגור ילמד שמשתלם יותר לשחק עם צעצוע מאשר עם הידיים שלנו.

• חוסר בהוצאת אנרגיה - גורים צריכים לפרוק המון אנרגיה (בהתאם לגיל ולגזע), גם פיזית וגם מנטאלית, מחסור בהוצאת אנרגיה יוביל את הגור לפרוק את האנרגיה על רהיטים, חפצים וכו'.

•לחץ וחרדה - גורים רגישים לסביבה ועלולים להיות בלחץ וחרדה מסיבות שונות כגון רעשים, השארות לבד וכו', הדרך הטבעית לפרוק את הלחץ והמתח זה ע"י לעיסת חפצים שונים.
חשוב לאתר את הגורם שמכניס את הגור ללחץ וחרדה ולטפל בהתאם בכדי שהמצב לא יחמיר.

• הפרדה מוקדמת מהשגר - בין גילאי 6-8 שבועות הגור לומד מהאמא לווסת את עוצמת הנשיכה שלו, גורים אשר הופרדו מהשגר לפני גיל 8 שבועות, עלולים לנשוך חזק מדיי ולא לדעת לווסת את עוצמת הנשיכה, לרוב גורים כאלה גם יסבלו מחוסר בתקשורת כלבית נכונה.

פנסיון לכלבים

 

את הראיון של דוד מייסד מלון הבוטיק בערוץ 13, כבר ראיתם? אם לא, לחצו כאן! -> הראיון של דוד "באלו" בערוץ 13.

 

• רעב, כאב, צרכים - בנוסף ליללות ולנביחות, גורים מביעים את הכאב/מחסור ע"י נשיכות, חשוב לשים לב שהגור לא צריך להתפנות, רעב, או חלילה כואב לו משהו.

• שימוש בכוחניות - גורים אשר נושכים כצורך טבעי והבעלים מגיבים בפעולות כגון סגירת הפה בכח, מכה על האף, תפיסת הגור בקולר בכוח, זה עלול להחמיר את הנשכנות.

• משחקי ידיים - בעלים רבים נוטים לשחק עם הגור בעזרת הידיים, דבר זה יוביל לנשיכת הידיים בכל הזדמנות, חשוב להקפיד לשחק עם הגור רק במשחק יעודי, ולהמנע ממשחקי ידיים/רגליים.

• גנטיקה - גזעים מסוימים פותחו ע"י בני האדם בשביל שימוש יתר בפה למשל הרועים והרטריברים, לפעמים בגזעים הללו הנשכנות תתבטא בצורה יותר חמורה ויש לשים דגש על מענה מתאים.

לסיכום, אי אפשר להפסיק לגמרי נשכנות גורים ולרוב זה עובר לבד סביב גיל שנה, אולם חשוב לספק לגור תחליפים מתאמים בשביל להקל עליו, ישנם בשוק אפשרויות רבות החל מעצמות ועד צעצועי לעיסה שונים, חשוב לשים לב שכל גור הוא שונה ויעדיף מרקמים שונים, בנוסף להתאים את המשחק לאופי הגור לדוגמא: משחקי רדיפה, משחקי חיפוש, משחקי משיכות וכו'.

לכל בעיה ושאלה, נשמח לתת לכם את המענה המתאים והמקצועי ביותר.
חייגו: 03-3034518

תמונות באלו מלון בוטיק לכלבים (162)

מאמרים נוספים

מאמרים

מה זה פנסיון כלבים טוב ואיכותי

פנסיון כלבים טוב ואיכותי הוא מקום בו כלבים יכולים לשהות בזמן שהבעלים שלהם אינם, ולהרגיש בטוחים, נוחים ומטופלים היטב. חשוב לבחור פנסיון כלבים מנוהל היטב, נקי ומאויש על ידי אנשי מקצוע הבקיאים בהתנהגות וטיפול בכלבים. שירות הסעות מאפיין מרכזי אחד [...] קרא עוד
מאמרים

פנסיון לכלבים שמפנק את כולם

חופשה חלומית גם לחבר הנאמן שלך – פנסיון לכלבים שמפנק את כולם כשזה מגיע לתכנון חופשה, אחת ההחלטות הקשות ביותר עבור בעלי חיות מחמד היא מה לעשות עם החברים הפרוותיים האהובים שלהם. השארתם מאחור בכלבייה או עם מטפלת לחיות מחמד [...] קרא עוד
תוכן מקצועי

להיות מאלף כלבים – מה זה אומר?

להיות מאלף כלבים זה מעבר ללימודים ולהכשרה המעשית הנדרשת בשביל להיות כלבן או מאלף כלבים. ישנן תכונות חשובות בשביל להיות מאלף טוב – כמו כל עבודה עם נפשות ולא חשוב אם זה תינוקות, ילדים, קשישים או כלבים, צריך להיות אדם [...] קרא עוד
מאמרים

פנסיון לכלבים בסטנדרטים גבוהים

פנסיון לכלבים בסטנדרטים גבוהים לכל בעלי כלבים המתכננים לצאת לחופשה או לנסיעת עבודה, נשאלת השאלה – מה עושים עם החיית המחמד האהובה? התשובה הטובה ביותר היא לשכן אותה בפנסיון לכלבים איכותי, המציע לא רק השגחה בטוחה, אלא גם סביבת מחיה [...] קרא עוד

לבדיקת זמינות והצעת מחיר, השאירו פרטים
    פתח צ'אט
    צריכים עזרה?
    היי :)
    איך אפשר לעזור?