התקשרו עכשיו: 03-3034518
| David@balu-dogs.co.il

נשכנות גורים זאת אחת הבעיות הנפוצות של בעלי גורים.

חייבים לזכור שזוהי התנהגות טבעית והכרחית להתפתחות תקינה של הגור, ושתפקידנו ללמד את הגור מה מותר ומה אסור לנשוך.
ישנן כמה סיבות אפשריות לנשכנות גורים, חשוב ללמוד להבין מה הסיבה שהגור נושך בשביל לתת לו את המענה המתאים.

• הכרת העולם - באופן טבעי הגור משתמש בפה ובשיניים בשביל לחקור את הסביבה, להכיר מרקמים שונים, לתקשר, וללמוד לווסת את עוצמת הנשיכה. (ממש כמו תינוק שכל דבר מכניס לפה)

• כאבי שיניים - בגילאי 3-7 חודשים בערך, שיני החלב מתחלפות לשיניים קבועות, החלפת השיניים גורמות לכאבים בפה ובחניכיים, וזה יוצר צורך טבעי לנשוך דברים שונים בשביל להקל על הכאב, לכן חובה לספק לגור צעצועים לתעסוקה עצמית במרקמים שונים/ עצמות לעיסה/ ירקות קפואים.

לאתר (12)

• משחק - חלק מצורת המשחק של הגור זה נשיכות, כלבים אוהבים לנשוך מה שזז ומשמיע קולות מאחר וזה מעורר את יצר הצייד שלהם, זאת הסיבה שגורים מעדיפים לנשוך ידיים, רגליים, ילדים קטנים וכדו'- תפקידנו ללמד את הגור שלא משתלם לנשוך אותנו, ע"י זה שנקפיא את הייד ונתעלם/נקום ונלך ברגע שהוא נושך אותנו, ובמקביל נלמד אותו שיותר משתלם וכיף לנשוך צעצועים תוך כדי משחק משותף, ע"י הנעת הצעצוע באופן שידמה טרף, וכמובן שנשבח אותו בטון שמח כל פעם שנושך/משחק עם הצעצוע, אם נהיה עקביים מהר מאוד הגור ילמד שמשתלם יותר לשחק עם צעצוע מאשר עם הידיים שלנו.

• חוסר בהוצאת אנרגיה - גורים צריכים לפרוק המון אנרגיה (בהתאם לגיל ולגזע), גם פיזית וגם מנטאלית, מחסור בהוצאת אנרגיה יוביל את הגור לפרוק את האנרגיה על רהיטים, חפצים וכו'.

•לחץ וחרדה - גורים רגישים לסביבה ועלולים להיות בלחץ וחרדה מסיבות שונות כגון רעשים, השארות לבד וכו', הדרך הטבעית לפרוק את הלחץ והמתח זה ע"י לעיסת חפצים שונים.
חשוב לאתר את הגורם שמכניס את הגור ללחץ וחרדה ולטפל בהתאם בכדי שהמצב לא יחמיר.

• הפרדה מוקדמת מהשגר - בין גילאי 6-8 שבועות הגור לומד מהאמא לווסת את עוצמת הנשיכה שלו, גורים אשר הופרדו מהשגר לפני גיל 8 שבועות, עלולים לנשוך חזק מדיי ולא לדעת לווסת את עוצמת הנשיכה, לרוב גורים כאלה גם יסבלו מחוסר בתקשורת כלבית נכונה.

באלו מלון בוטיק (3)

• רעב, כאב, צרכים - בנוסף ליללות ולנביחות, גורים מביעים את הכאב/מחסור ע"י נשיכות, חשוב לשים לב שהגור לא צריך להתפנות, רעב, או חלילה כואב לו משהו.

• שימוש בכוחניות - גורים אשר נושכים כצורך טבעי והבעלים מגיבים בפעולות כגון סגירת הפה בכח, מכה על האף, תפיסת הגור בקולר בכוח, זה עלול להחמיר את הנשכנות.

• משחקי ידיים - בעלים רבים נוטים לשחק עם הגור בעזרת הידיים, דבר זה יוביל לנשיכת הידיים בכל הזדמנות, חשוב להקפיד לשחק עם הגור רק במשחק יעודי, ולהמנע ממשחקי ידיים/רגליים.

• גנטיקה - גזעים מסוימים פותחו ע"י בני האדם בשביל שימוש יתר בפה למשל הרועים והרטריברים, לפעמים בגזעים הללו הנשכנות תתבטא בצורה יותר חמורה ויש לשים דגש על מענה מתאים.

לסיכום, אי אפשר להפסיק לגמרי נשכנות גורים ולרוב זה עובר לבד סביב גיל שנה, אולם חשוב לספק לגור תחליפים מתאמים בשביל להקל עליו, ישנם בשוק אפשרויות רבות החל מעצמות ועד צעצועי לעיסה שונים, חשוב לשים לב שכל גור הוא שונה ויעדיף מרקמים שונים, בנוסף להתאים את המשחק לאופי הגור לדוגמא: משחקי רדיפה, משחקי חיפוש, משחקי משיכות וכו'.

לכל בעיה ושאלה, נשמח לתת לכם את המענה המתאים והמקצועי ביותר.
חייגו: 03-3034518

תמונות באלו מלון בוטיק לכלבים (162)

מאמרים נוספים

מאמרים

מלון בוטיק לכלבים – הפתרון המושלם

כלב שרגיל לחיות בחיק המשפחה, יחוש לחץ ופחד כאשר בעליו יצטרך לצאת לנופש או לנסיעת עסקים. השאלה היא האם יש פתרון הולם שיכול להשביע את רצון הכלב ורצון בעליו. התשובה היא כי ישנו פתרון נהדר שהוא מלון בוטיק לכלבים, המספק [...] קרא עוד

מחפשים מרכז שיקום לכלבים? הגעתם למקום הנכון!

מחפשים מרכז שיקום לכלבים? הגעתם למקום הנכון! מלבד פנסיון , מלון ובתי הארחה לכלבים, ישנו שירות חיוני להולכים על ארבע והוא מרכז לשיקום כלבים. שיקום יכול להיות מוגדר באופנים שונים, כגון שיקום של כלב לאחר ניתוח, או בעיות אורתופדיות שעשויות [...] קרא עוד

שיקום כלבים: כך תסייעו לכלב שלכם

שיקום כלבים: כך תסייעו לכלב שלכם לפעמים כאשר אנשים מאמצים כלבים, הם מקבלים כלב בוגר אשר סבל מחוויות נוראיות. כלבים אלה, חייבים לעבור שיקום כלבים אצל מאלפים מיוחדים אשר מומחים בטיפול רגשי לכלבים שבעליהם הקודמים התעללו בהם. זה ידוע כי [...] קרא עוד
תוכן מקצועי

נשכנות גורים – כל מה שצריך לדעת

נשכנות גורים זאת אחת הבעיות הנפוצות של בעלי גורים. חייבים לזכור שזוהי התנהגות טבעית והכרחית להתפתחות תקינה של הגור, ושתפקידנו ללמד את הגור מה מותר ומה אסור לנשוך. ישנן כמה סיבות אפשריות לנשכנות גורים, חשוב ללמוד להבין מה הסיבה שהגור [...] קרא עוד

לבדיקת זמינות והצעת מחיר, השאירו פרטים
    פתח צ'אט
    צריכים עזרה?
    היי :)
    איך אפשר לעזור?