התקשרו עכשיו: 03-3034518
| David@balu-dogs.co.il

בבאלו בית מלון לכלבים מקפידים ומאמינים בשלב המשחק עם הכלב. המשחק הוא לא רק כלי לפריקת אנרגיה, זו דרך התקשורת אצל כלבים.

המשחק מהווה צורך קיומי בשביל לתקשר עם הסביבה.
כבר מגורות, הכלב לומד דרך המשחק: את יכולותיו הפיזיות והמנטאליות, שיפור הקורדינציה, קשב וריכוז, ויסות נשיכה, מעמדות בלהקה ועוד…
ככל שנשחק יותר עם הכלב שלנו כך הקשר בינינו יתחזק והאווירה בבית תשתפר. בנוסף, חייבים לזכור שהכלב מונע מיצרים שונים: ציד, רדיפה, הבאה, קרב.
כל כלב והיצרים החזקים אצלו. אצלנו בבית מלון לכלבים, דרך המשחק אנחנו מלמדים את הכלב לפרוק את היצר הטבעי שקיים בו ולנתב אותו למשחק משותף, לכן המשחק הכרחי לא רק בשלב הגורות אלה לאורך כל חיי הכלב.
דרך המשחק אפשר ללמד את הכלב פקודות שונות בצורה הרבה יותר כיפית עבור הבעלים והכלב.

את המשחק נחלק ל-2 סוגים: משחק משותף – עם הבעלים, עם כלבים אחרים, ומשחק עצמאי – בעזרת צעצועים למשחק עצמאי. במאמר זה נדבר על המשחק המשותף.

חוקי המשחק:
קודם כל עליכם ליצור תבנית לתחילת משחק ולסיומו. משחק משותף לעולם לא יהיה זמין לכלב לבד אלה רק איתנו. חשוב ללמוד איזה סוגי צעצועים הכלב אוהב ולהשתמש בהם, כמובן שמדי פעם נגוון בצעצוע ליצירת עניין. המשחק תמיד יתחיל כאשר אנחנו נחליט ולא כאשר הכלב יוזם. ברגע שהשיניים נגעו ביד או כל התנהגות לא רצויה שהכלב עשה במהלך המשחק – נגמר המשחק. המשחק תמיד יסתיים בשיא ולא כאשר הכלב מתעייף ככה נשמור על דרייב גבוה למשחק. המשחק תמיד צריך להתבצע בצורה נעימה וכיפית ולא בכפייה או דרישה. חשוב לתת לכלב לנצח לפעמים בשביל להגביר לו את הביטחון ושלא יגיע לתסכול. לעולם לא נוציא לכלב את המשחק מהפה בכוח, נשתמש בפקודה "עזוב" או במשחק אחר או בחטיף בשביל לגרום לו לעזוב לבד.

דגשים למשחק נכון:
בשבילנו זה צעצוע, בשביל הכלב זה טרף, לכן יש לשים לב שאנחנו מזיזים את הצעצוע נמוך יותר מגובה הכלב. בנוסף, ה"טרף" תמיד בורח מהכלב, לכן נשחק בהליכה אחורה ולא לכיוון הכלב. כלל חשוב שעלינו לזכור שיש לשים לב מה היצרים המובילים אצל הכלב ולשחק בהתאם. המשחק תמיד צריך להתבצע בצורה נעימה וכיפית ולא בכפייה או דרישה. עלינו לא לשחק בצורה פאסיבית, כלבים אוהבים תנועה, במיוחד במשחק, לכן כל הזמן נהיה בתנועה.

מרגישים שהכלב שלכם לא מספיק מעורב במשחק? חסר אנרגיות? או שהמפגש עם כלבים אחרים גורם לפחד בכלב?
נשמח שתצרו איתנו קשר לאילוף כלבים מקצועי ושהייה בפנסיון. בעזרת הצוות המקצועי שלנו נעניק לכלבכם את כל הכלים לצבירת הביטחון שהוא צריך.